City playoff results and updated city and south section pairings

CITY BASEBALL

OPEN DIVISION

First round, Wednesday unless otherwise noted

Birmingham 5, Narbona 4

Wilmington Banning 4, Venecia 2

El Camino Real 9, Sylmar 1 (Tuesday)

Chatsworth 1, Palisades 0 (8)

Quarterfinals, Friday, 3pm unless otherwise noted

# 8 Birmingham and # 1 Granada Hills

# 5 Wilmington Banning at # 4 San Pedro, Saturday, 11 am

# 11 El Camino Real at # 3 Los Angeles Roosevelt

# 10 Chatsworth en # 2 Cleveland

NOTES: Semifinals, June 16, 3 pm Championship, June 19, 3 pm.

DIVISION I

First round, Wednesday

Sun Valley Poly 12, Los Angeles CES 2

Carson 5, Southeast 3

Granada Hills Kennedy 3, North Hollywood 0

Taft 3, San Fernando 0

Verdugo Hills 5, Valley Arts / Sciences 3

Los Angeles Hamilton 7, Roybal 0

Los Angeles Marshall 7, Bell 4

# 15 Torres at # 2 Garfield, 6 p.m.

Quarterfinals, Friday, 3 pm

# 8 Carson en # 1 Sun Valley Poly

# 5 Granada Hills Kennedy en # 4 Taft

# 6 Los Angeles Hamilton at # 3 Verdugo Hills

Winner of Los Angeles Marshall vs. Garfield / Torres

NOTES: Semifinals, June 16, 3 pm Championship, June 19, 12 pm

DIVISION II

Quarterfinals, Thursday, 3 pm

# 9 Harbor Docent at # 1 Los Angeles Wilson

#5 Van Nuys and #4 Maywood CES

# 6 Marquez in # 3 Legacy

# 10 Franklin at # 2 Port of Los Angeles

NOTES: Semifinals, Tuesday, 3 pm Championship, June 18, 3 pm

DIVISION III

Semifinals, Saturday, 3 pm

# 4 University of Los Angeles at # 1 King / Drew

# 3 Méndez in # 2 Bravo

NOTES: Championship, June 18, 3 pm

SOUTH SECTION BASEBALL

DIVISION 1

Quarterfinals, Friday, 3:15 pm

Yucaipa in the # 1 JSerra

# 4 Ayala in Corona

Obispo Amat en # 3 Orange Lutheran

Cypress and El n. ° 2 the Harvard-Westlake

DIVISION 2

Second round, Wednesday

San Dimas 6, Maranatha 5

Quarterfinals, Friday, 3:15 pm unless otherwise noted

# 1 Thousand Oaks in San Dimas

See Also:  Diretta streaming Sheffield Wednesday - Birmingham City live

Bonita in Los Alamitos, Saturday 11 am

Yorba Linda in Camarillo

# 2 Sierra Canyon at Trabuco Hills

DIVISION 3

Quarterfinals, Friday, 3:15 pm unless otherwise noted

Calabasas at # 1 Hart

Millikan en Saugus

Fountain Valley in Palos Verdes

Arlington vs.Capistrano Valley Christian en San Juan Capistrano Sports Park, 2 pm

DIVISION 4

Quarterfinals, Friday, 3:15 pm

Monrovia at # 1 Murrieta Mesa

Rancho Cucamonga in Downey

# 3 Royal en Charter Oak

# 2 Paraclete at Heritage

DIVISION 5

Quarterfinals, Friday, 3:15 pm

Sultana in the # 1 Citrus Valley

# 4 Create Lutheran in Laguna Hills

# 3 Malibu in Cajon

Hemet at no. North Torrance # 2

DIVISION 6

Quarterfinals, Friday, 3:15 pm unless otherwise noted

# 1 Aquino in Good

Elsinore en South Pasadena

Calvary Chapel of St. Anne in Barstow

# 2 La Habra at Linfield Christian, Thursday, 3:15 pm

DIVISION 7

Quarterfinals, Friday, 3:15 pm unless otherwise noted

Temecula Prep at Hesperia Christian’s # 1

Milked in Arroyo Valley, 2:30 pm

# 3 Tarbut V’Torah in Lancaster, Thursday, 3:15 pm

# 2 Vasquez en Western Christian, 1 pm

NOTES: Semifinals, Tuesday. Championships, June 18 at Blair Field (Long Beach) and June 19 at Cal State Fullerton.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.